Vozol Orijinallik Sorgulama

Vozol orijinallik sorgulama, cihazların orijinal veya sahte olup olmadıklarını net olarak gösteren yöntemdir. Vozol’un resmi web sitesinden yapılan bu sorgulama tamamen güvenlidir ve kesin sonuç verir. Peki, Vozol orijinallik sorgulama nasıl yapılır?

Orijinal Vozol Nasıl Anlaşılır?

Sahte Vozol’lar ile orijinalleri birbirinden ayırmak için farklı yöntemler olsa da kesin sonuç için Vozol’un resmi web sitesinde sorgulama yapılması gerekir. Zira sahte ve orijinal ürünler dış görünüş bakımından tamamen aynıdır. İki cihazı yan yana koyduğunuzda farkı anlamanız imkansızdır. Ağırlıkları da birbirine yakındır.

Sahte ve orijinal cihazlar arasında buhar performansı ve aroma açısından farklılıklar vardır. Ancak bu farklılıklar ilk zamanlarda çok net değildir. Bu yüzden aroma ve buhar yoğunluğu konusunda uzman olmayanların ilk kullanımlarda farkı anlaması neredeyse imkansızdır.

Vozol Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Orijinallik sorgulama için kullanıcıların tercih etmesi gereken farklı yöntemler vardır. Bu yöntemler Vozol tarafından kullanıcılara sunulmuştur. QR kod ve güvenlik kodu ile sorgulama, ilgili yöntemler olarak özetlenebilir.

QR kod ve güvenlik kodu, cihazların kutularının üzerinde yer alır. Eski versiyon kutularda, bu kodlar metal bir eşya ile kazınacak yüzeyin altındadır. Yeni versiyon kutularda ise bandrolün altındadır.

1 – Güvenlik Kodu ile Sorgulama

Güvenlik kodu ile Vozol orijinallik sorgulama için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • İlk olarak Vozol’un resmi web sitesine girilmelidir.
  • Product > Verify yolu izlenir.
  • Burada açılan sayfadaki ilgili bölüme, kutu üzerindeki güvenlik kodu girilir.
  • Sonrasında ise Verify butonuna basılır ve işlem tamamlanır.

2 – QR Kod ile Sorgulama

QR kod ile Vozol orijinallik sorgulama için izlenmesi geren adımlar ise şu şekildedir:

  • Telefonlardan QR kod okuyucu uygulama açılır.
  • Kutu üzerindeki QR kod okutulur ve gösterilen siteye gidilir.
  • Ekranın alt kısmındaki Verify butonuna basılır.

Buradaki adımların sonucunda ekranda ürünün orijinal olup olmadığı ve ilgili kod ile daha önce sorgulama yapılıp yapılmadığı yazar. Kullanıcılar, daha önce sorgulama yapıldığını gördüğünde veya ekranda orijinal değil ibaresi ile karşılaştıklarında ürünlerinin sahte olduğunu direkt olarak anlar.

Diğer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir